10 مدل طراحی ویلای دوبلکس، زیبا و چشم نواز!

برای اینکه فضای طراحی خود را از حالت یکنواختی خارج کنید و وید ساختمان دوبلکس خود را زیباتر کنید توصیه می کنیم از لوسترهای آویزان، استفاده از گیاهان بر روی نرده های راه پله، تابلوهای هنری بر روی دیوار راه پله و تزئینات مشابه استفاده نمایید. پس از اینکه تصمیم قطعی تان در این خصوص را گرفتید میتوانید وارد فاز بعدی پروژه ساخت ویلا در شمال شوید. نکات مهم در ساخت ویلای شمال چیست؟ مهم ترین مزیتی که در ویلا دوبلکس وجود دارد، آن است که نحوه معماری و نقشه این ویلا فضای بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد. از سوی دیگر نورپردازی جذاب و کاربردی محیط داخل و خارج و همچنین نورپردازی­ بین گیاهی و استفاده از سیستم های هوشمند در این زمینه نیز از مهم ترین عوامل برتری طراحی سازه نهایی بر رقیبان خود خواهد بود.

شرکت پیمانکاری از مراحل آغازین پروژه یعنی از برنامه ریزی های اولیه گرفته تا مراحل پایانی که کسب مجوز ها و گواهی پایان ساخت ساختمان است، همراه شما خواهد بود. بنابراین خوب است پیش از ورود به فاز اجرایی بتوانید به صورت شخصی یک برآورد هزینه از آنچه قرار است بسازید انجام دهید تا در مراحل ساخت ویلا در شمال با کمبود بودجه و سرمایه تان رو به رو نشوید. پس از اینکه تصمیم تان در رابطه با شهر و موقعیت جغرافیایی مورد نظرتان برای ویلا سازی در شمال را به طور کامل گرفتید، خوب است که پیش از وارد شدن به فاز اجرایی و ساخت و ساز، به این توجه کنید که هدف شما داشتن یک ویلا با طراحی مدرن است یا یک ویلای معمولی که تنها با ظاهری ساده و اما زیبا بتواند رفاه و راحتی شما در طول اقامتتان در یک تعطیلات خانوادگی یا دوستانه را فراهم آورد.

صفر تا صد طراحی و اجرا ویلا شما توسط آبستا سازه انجام میگیرد. بله، نقاش ویلا. با هنر نقاشی و خلاقیت و با توجه به سلیقه کارفرما اقدام به نقاشی داخل و بیرون ویلا طبق هماهنگی و مدیریت مهندس انجام خواهد داد. ممکن است سلیقه شخصی و بودجه تاثیر بیشتری برای انتخاب سبک مورد نظر داشته باشد که باید در ابتدا تمام جوانب را برای انتخاب آن در نظر گرفت. ابتدا باید نسبت به اخذ مجوز ساخت برای زمین اقدام نمایید. مثلا شما مالک زمینی به متراژ 400 متر مربع در حومه شهر در شمال هستید و میخواهید نقشهای جهت ساخت ویلا تهیه و اجرا کنید با صرف نظر از قیمت ساخت ویلا در شمال و یا هزینهای که ساخت ویلا در شمال برای شما دارد، شما فقط میتوانید 30 درصد از 400 متر زمین خود را یعنی 120 متر مربع از زمین خود را جهت ساخت ویلا و فضای اشغالی برای ویلا در نظر بگیرید و 280 متر مربع باقیمانده از زمین باید به فضای سبز و حیاط و محوطه ویلا شما اختصاص داده شود، در ضمن این قانون و تراکم برای زمینهای ساحلی و یا زمین جنگلی که در حومه و بیرون شهر هستند فرقی ندارد.

طراحی داخلی ویلا

اگر شما قصد دارید گل آرایی و دیگر قسمت های محوطه بیشتر جلوه داشته باشد، استفاده از سنگ های مرمر برای سنگفرش کردن محوطه و همچنین ماسه های سفید می تواند به شما کمک نماید. انتخاب نوع ویلای ساحلی و ویلای جنگلی و ویلای کوهستانی به سلیقه شما و بودجه ای که برای ساخت در اختیار دارید بستگی دارد. در قسمت دوم این مقاله مراحلی از ساخت ویلا در شمال را برای شما شرح خواهیم داد که ممکن است مسئولیت عملی و اجرایی آن به گردن شما نباشد، اما آگاهی از جریان این پروسه میتواند شما را به ناظری دقیقتر و آگاه تر به پروژه ساخت ویلایتان تبدیل کند. گام بعدی در پروسه ویلا سازی در شمال این است که تصمیم بگیرید که مایلید ویلای ما در چه موقعیتی ساخته شود.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

نتیجه؛ پس بهترین ابعاد زمین برای ساخت ویلا به نقشه ویلا بستگی دارد، اما در مجموع زمینهایی با عرض 10 متر به بالاتر و طول 15 متر به بالا بهترین گزینه برای ساخت ویلا هستند. برای ساخت و ساز ویلای شمال باید یک سری مجوزها را از سازمان شهرداری منطقه و سازمان مهندسی و سازمان اسناد و املاک دریافت کنید. در ادامه به طور کامل پروژه ساخت ویلا در شمال را مورد بررسی قرار خواهیم داد. علاوه بر این ها، بودجه شما یکی از کلیدی ترین عناصری است که در طراحی و ساخت ویلای رویایی تان موثر است و معمولا هم به جز شریک زندگی، نباید شخص دیگری از آن اطلاع داشته باشد.

دکوراسیون داخلی ویلا

به دلیل وجود رطوبت زیاد در مناطق شمالی ایران معمولا اسکلت کلی ویلا را از بتن می سازند، ساخت ویلا با اسکلت آهنی مشکلات فرسودگی بعد از چند سال را به همراه خواهد داشت. مرحله بعدی سربندی ویلا و یا ساختمان میباشد که توسط جوشکار و نظارت مهندس بسته به نوع شیب سقف ویلا و جهت شیب سقف ویلا داشته و اجرا میشود که جهت زیبایی نما ویلا از سقفهای شیبدار با شیب تند مثل ویلا با سبک و نقشه کانادایی و یا شکستگی زیاد در سقف ویلا و سربندی که باعث زیبایی و نمای قشنگ ویلا از بیرون میشود. بهترین ابعاد زمین برای ساخت ویلا را باید مطابق نقشه اجرایی ویلا در نظر گرفت، چرا که بعضی از ویلاها نیاز به زمینی با بر زیاد و یا کم دارند و برعکس بعضی از ویلاها نیازمند زمینی هستند که طول زیادی دارد! بهترین ابعاد زمین برای ساخت ویلا را در زمینهای 200 متری به بالاتر را میتوان نسبت داد؟

به طور کلی باید در نظر بگیرید که شهری که قصد ویلا سازی در شمال در آن را دارید تا چه اندازه با ملاک های شما و انتظاراتتان از شهر ویلای دلخواهتان مطابقت خواهد داشت. اما تمام موارد یاد شده در فوق شامل فرآیند آماده سازی شما برای ورود به فاز دوم ساخت ویلا در شمال یعنی فاز اجرایی هستند. ساخت ویلا در شمال برای بسیاری از سرمایه گذاران، هدف بسیار خوبی می باشد که باعث سوددهی فراوان می شود. یکی از مهمترین مراحل و اقدامات شما پیش از شروع به ساخت ویلا در شمال این است که شما برای جامه عمل پوشیدن به رویای داشتن ویلا در شمال کشور، چه میزان سرمایه ای در اختیار دارید و سرمایه شما متناسب برای ساخت چه ویلایی با چه مساحتی خواهد بود.

مرحله بعد از نقشه برداری زمین، مرحله طراحی نقشه ویلا میباشد که با نظر و سلیقه کارفرما یا صاحب ویلا و با نظارت و مشاوره مهندس ناظر صورت میگیرد که از 100 درصد تقاضای نقشه ویلا در شمال حدود 70 درصد خواهان ویلای 3 خواب و دوبلکس هستند که نقشه ویلاهای 3 خواب و دوبلکس که 1 خواب در پایین به اضافه یک سرویس بهداشتی و حمام در طبقه اول و در مکانی که دید محدود دارد و آشپزخانه و یک سالن بزرگ بدون ستون در وسط سالن ویلا و 2 خواب که ترجیحا خوابها مستر و یک نشیمن دنج و کوچک در طبقه دوم ویلا به اضافه یک تراس بزرگ در شمال با دید دریا و یک تراس نسبتا بزرگ در قسمت جنوبی ویلا با دید جنگل و فضای سبز کوه در شمال طرفداران زیادی دارد.

هزینه طراحی داخلی ویلا

یکی از خصوصیات بینظیر در طراحی و ساخت ویلای مدرن سادگی آن است و با توجه به استفاده از رنگهای طبیعی و مینیمالیستی و همچنین به هم پیوستگی فضاها در ویلای مدرن، راحتترین کار تغییر چینش وسایل است. آیا ترجیح شما ساخت یک ویلا در یک منطقه ساحلی است یا مایلید یک ویلای جنگلی با منظره ای رو به جنگلی سرسبز داشته باشید و یا موقعیت های دیگری همچون ویلای کوهستانی. ساخت ویلا ممکن است در مکانی مستقل یا شهرکی صورت گیرد، اما بیشتر افراد شهرک و امکانات شهرک ویلایی را ترجیح میدهند و ما شما را به ساخت ویلا درون شهرک تشویق خواهیم کرد، ساخت ویلا در وهله نخست با انتخاب زمینی مناسب در مکانی و منطقهای مناسب اتفاق میافتد و ساخت ویلا در شمال ممکن است به صورت شخصی و یا به صورت ساخت مشارکتی رخ دهد که در خصوص هر یک توضیحات لازم را ارایه دادهایم. اگر هدفتان ساخت و ساز ویلا در شمال از دید سرمایهگذاری است باید متذکر شویم که باید همه جوانب در کیفیت بالای ساخت از انتخاب مصالح درجه یک تا موقعیت و محیط و شهر مناسب جهت ساخت تا اتخاذ اسناد مالکیت ویلا و همچنین مجوزهای قانونی ساخت و پایانکار برای ویلا را داشته باشید تا به خریدار علاوه بر اطمینان در ساخت، اعتماد و اطمینان در مالکیت را نیز ارایه دهید تا بتوانید با این سوال که چگونه ویلای خود را سریع بفروشم؟

طراحی داخلی ویلا مدرن

بعد از مرحله نقشه برداری از زمین، نوبت محاسبات نقشه که توسط مهندس طراحی و برآورد هزینه ویلا و محاسبات سازه ویلا و نوع اسکلت (بتنی، فلزی) تعداد و مقدار میلهگردهای کاربردی در ویلا و محاسبات کلی تا اتمام کار ساخت ویلا صورت میگیرد. بعد از ساخت اسکلت اصلی ویلا به صورت بتنی، باید دیواره های آن را با بلوک تکمیل کنید. ساخت ویلا امروزه به یک موضوع جالب و پر مخاطب تبدیل شده و هر ساله افراد زیادی وجود دارند که با داشتن سرمایه و بودجه ای هرچند اندک تصمیم به طراحی و ساخت ویلای مورد علاقه خود میگیرند. اولین نکته ای که در طراحی ویلا دوبلکس باید به آن اشاره کنیم همانطور که گفته شد نحوه قرار گیری فضا ها در داخل و ارتباط آن ها با فضای سبز ویلا میباشد. در اصل وید یک فضای خالی در میانه ساختمان است که امکان دید را بین طبقه پایین را با طبقه بالا ممکن می کند .

طراحی داخلی خانه ویلایی یک طبقه

در تیتر قبلی از مقاله پیش رو با عنوان هزینه ساخت ویلا در شمال ۱۴۰۱، جدولی را به شما ارائه دادیم که بر طبق گزینه های مندرج در آن بتوانید هزینه های ساخت ساختمان مد نظر خود را یک تخمین دقیق تر و نزدیک به واقعیت را داشته باشید و در این قسمت قصد داریم در زمینه ی انواع قرارداد های ساخت ساختمان برایشما مطالبی را ارائه دهیم، اگر به این موضوع علاقه دارید، از شما درخواست می کنیم تا پایان مطلب با ما باشید.

تراکمی که شهرداری برای شهر در نظر گرفته 50 درصد و برای حومه شهر 30 درصد میباشد، این بدان معنی است که حق ساخت و تراکم در شهر 50 درصد متراژ زمینی است که قرار است ویلا و یا سازهای در آن احداث گردد و همینطور برای حومه شهر تراکم جهت ساخت ویلا و یا سازه 30 درصد از زمینی است که قرار است ویلا در آن بنا گردد. در ایران، اکثر باغ ویلاها مانند تصویر بالا که طراحی و اجرای باغچه ویلایی در مشا دماوند میباشد، به سبک طبیعت گرایانه و با المانهای چوبی و طبیعی محوطه سازی میشود، از این رو در حیاط باغ ویلا از آلاچیق چوبی، برکه مصنوعی، آبنمای صخره ای و سنگی استفاده میشود و بسیار منظره خاص و زیبایی را برای باغچه ویلای شما به ارمغان میآورد. شما با خرید ویلای ساحلی میتوانید به سادگی از نور آفتاب استفاده کنید. در طراحی نمای خارجی دوبلکس شما نباید نما را آن قدر شلوغ کنید که سادگی و خوانایی نما از بین برود بلکه باید حسابی حواستان به ترکیب متریال به کار گرفته شده، مواد و مصالح باشد تا بیش از اندازه نما را تحت تاثیر قرار ندهند.

طراحی ویلا شمال

سعی کنید برای آرامش و راحتی ذهنتان فضای داخلی را مینیمال طراحی کنید. به همین دلیل برای قرار گیری فضاهایی مانند آشپزخانه، اتاق خوابهای بزرگ و حمامها انتخاب خوبی به حساب می آید. یکی دیگر از ویژگی حمام در این سبک وجود پنجرههای بزرگ است. بعد از نصبیجات نوبت به نصب دربها، پنجرهها، شیشههای پنجرههای داخلی و بیرونی ویلا است و نصب پله بیرونی ویلا و یا ساختمان مرحله ما قبل آخر کار ساخت ویلا در شمال میباشد. ویلا سازی در شمال به منزله راه اندازی و بهره برداری از پروژه یا پروژه هایی است که در آینده به سود آوری می رسد. زیرا در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد با سودای ساخت ویلا در شمال سرمایهای را خرج بالا آوردن بنا کرده اند، اما بدون فکر به گام بعدی و گام هایی که تا پایان پروسه ساخت یک ویلا میبایست بردارند، تمام سرمایه را از دست داده اند و پروژه شان نیز به ناچار نیمه کاره رها شده است تا زمانیکه سرمایه دوباره ریکاوری شود و بتواند پروژه را پیش ببرد.

دقت داشته باشید این نوع نورپردازی نیز در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا اهمیت زیادی دارد زیرا جذابیت آن را چندین برابر میکند. ایجاد نورپردازی کانونی بر روی ورودی اصلی ویلا، ایده خوبی برای تأکید و شاخص کردن فضای ورودی است. همچنین توجه به این نکته ضروری است که فضای راه پله به گونه ای باشد که مستقیما به ورودی اتاق خوابها ختم نشود و یک مکث کوتاهی در نظر گرفته شود که اصطلاحا به این بخش ایجاد پیش فضای ورودی میگویند. چون مقداری از زمین برای حیاط و فضای سبز و پارکینگ نیز باقی خواهد ماند. ساخت و طراحی ویلا در شمال و قبل از اجرای نقشه ویلا در شمال باید به تراکمی که شهرداری برای نقاط و مکانهای شهری و روستایی و بیرون از شهر و یا به عبارتی حومه شهر در نظر گرفته است دقت و رعایت طراحی ویلا شمال کنیم. قیمت ساخت ویلا و هزینه ساخت ویلا در شمال، از متری 800 هزار تومان تا متری 2/5 میلیون تومان بسته به هزینههایی که صاحب ویلا و یا کارفرما جهت ساخت ویلا در شمال دارد متفاوت است، البته امروزه تاثیر افزایش قیمت مصالح در فروش ویلا بسیار حس میشود که این اختلاف قیمت ویلا در شمال شامل موارد ذیل در تاریخ 1396/01/05 است.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

در عینحال با ساختن این نوع سقف بهخصوص سقفهای شیروانی متقاطع، شما فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت. علاوه بر فضای درونی، پنجره ها به فضای بیرونی ساختمان هم جلوه می بخشند. مصالح استفاده شده برای ساخت ویلا ساحلی و جنگلی به طور کلی یکسان می باشد و معمولا از مصالحی همچون شن، سیمان، بلوک، سنگ، کاشی، موزاییک، لیکا، مصالح کاذب به مانند سقف های کاذب و دیواره های کاذب استفاده می شود. ساخت ویلا یکی از جذاب ترین روش های سرمایه گذاری در شمال می باشد، مناطق شمال ایران بهترین منطقه برای ساخت ویلا می باشد.