قیمت دریچه بازدید تاسیسات پلاد

قیمت دریچه بازدید تاسیسات پلاد

اما برای تأمین هوای مطبوع ساختمان‌های بزرگ از سیستم داکت خرید دریچه بازدید اسپلیت استفاده می‌شود. سیستم داکت اسپلیت از طریق کانال‌کشی در بخش‌های مختلف ساختمان و نصب دریچه‌های هوا در بخش پایانی کانال، هوای مطبوع را به بخش‌های موردنظر می‌رساند. این سیستم علاوه بر کاهش هزینه‌ها، گردش هوای بهتر و یکدست‌تری برای ساختمان به ارمغان می‌آورد. درواقع روی درب دریچه به‌صورت لانه زنبوری و مشبک دریچه‌هایی تعبیه می‌شود. این سبک از دریچه‌ها هم زمانی استفاده می‌شوند که دستگاه نیاز به مکش هوا از محیط زیر فن کویل را داشته باشد.

بر روی درب این دریچه ها شیار های Z شکلی تعبیه شده که امکان گردش هوا را فراهم می آورد. لازم به ذکر است که در این دریچه ها، درب از جنس آلومینیوم و خود پره ها از جنس پروفیل آلومینیوم می باشد و فریم این دریچه بازدید تاسیسات در دو اندازه ۳ و ۵ سانتی قابل ساخت می باشد. دریچه فن خطی 30 درجه برای واحدهایی که نیاز به مکش مستقیم هوا از زیر فن کویل دارند نیز قابل استفاده است و مکانیزم این شیر به این صورت است که یک شیر خطی 30 درجه بر روی درب اولیه فن کویل قرار می گیرد. دریچه فن و این شیر خطی 30 درجه مسئول انتقال و مکش هوا از محیط اطراف به داخل محفظه فن کویل است. شیر بازرسی فن کویل خطی 30 درجه نیز در دو حالت وزنی و لولایی قابل تولید و ارائه می باشد.

  • اگر می خواهید تا دریچه مد نظر شما سبک باشد و به راحتی بتوان آن را نصب نمود، گزینه های آلومینیومی امروزه در بازار وجود دارند که می توانند پاسخگویی خوبی داشته باشند.
  • در محیط هایی که رطوبت بالایی دارند، از دریچه های بازدید تاسیسات استیل با جنس ورق استنلس استیل نگیر با عیار ۳۰۴ استفاده می شود، جنس دریچه و فریم هر دو استیل بوده چرا که این دریچه ها در مقابل آلاینده های اسیدی و خورنده نسبتا مقاومند.
  • فن کویل‌ها در انواع سقفی، دیواری و زمینی تولید می‌شوند و باید به‌صورت دوره‌ای بازدید و سرویس شوند.
  • روی درب دریچه بازدید تاسیسات فن کویل، یک دریچه مشبک لانه زنبوری نصب می شود.

دریچه بازدید فنکویل خطی با طرح اسلوت را می‌توان هم به صورت پیچ از رو و هم پیچ از داخل(پیچ مخفی) در محل مورد نظر نصب کرد. شیر بازرسی فن کویل خطی دیپلم 30 زمانی استفاده می شود که دستگاه باید هوا را از زیر فن کویل مکش کند . ساختار این شیر بازرسی به این صورت است که روی درب شیر بازرسی فن کویل یک شیر خطی 30 دیپلم قرار داده شده است . درب شیر بازرسی فن کویل خطی 30 دیپلم به دو صورت لولا و وزنه ساخته می شود.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دریچه بازدید چفتی” لغو پاسخ

بهتر است برای دستیابی به بهترین نتیجه می‌توان اجرا و نصب انواع دریچه را به شرکت­های اجرایی سپرد. تعبیه منظم این دریچه­ها می­تواند از آشفتگی در هنگام نیاز به بازدید و تعمیر تاسیسات می­کاهد بنابراین استفاده از آن در هر ساختمانی لازم و ضروری است. شرکت ایران مکانیک مرجع تخصصی داکت اسپلیت با بیش از دو دهه تجربه، تولیدکننده انواع دریچه های بازدید در جنس و ابعاد مختلف است. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و روش خرید دریچه های بازدید با شرکت ایران مکانیک تماس بگیرید. دریچه های بازدید در قسمت های مختلف واحدهای مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی قابل استفاده است. از دریچه های بازدید رایزرهای فاضلاب، شیرفلکه ها و تجهیزات نصب شده جهت کنترل فن کویل ها یا داکت اسپلیت ها، رایزرهای برق، تلفن، آنتن و سیستم های اطفاء حریق، تابلوهای برق، جعبه های تقسیم و جعبه هاب کنترلی، شبکه کنترلی و سیستم های تلفن داخلی استفاده می شود.

طبقه‌بندی دریچه‌های بازدید بر اساس جنس

بیشترین کاربرد دریچه­های بازدید در بخش تأسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان است. در واقع از این دریچه می­توان برای بازدید تأسیسات مکانیکی بهره برد. موقعیت‌هایی مثل بازدید تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، محل نصب شیرآلات، زیر سیفون‌های فاضلاب، زیر رایزرهای فاضلاب، محل دسترسی دستگاه‌های هواساز، روی شیرهای فلکه ساختمانی و… .

دریچه های بازدید تاسیسات با قرارگیری در محل های نصب شیر آلات و نیز بخش هایی از رایزرهای ساختمان موجب سهولت دسترسی به سیستم های انتقال و تاسیسات در زمانهای تعمیر، سرویس و یا بازدید می شوند. به صورت عمومی در ساختمان ها محل ها و نقاطی وجود دارد که به صورت اضطراری و یا بر حسب نیاز باید مورد بازدید قرار بگیرند. به همین منظور در زیر این قسمتها دریچه بازدید یا دریچه دسترسی جهت بازدید در نظر گرفته میشود. بدین ترتیب امکان دسترسی به این نقاط به سادگی و راحتی امکان پذیر خواهد بود. با توجه به موارد عنوان شده در بالا تهیه دریچه دسترسی برای یک ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است.