طراحی نقشه تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان

در صورتی که نیاز به تغییر یا ویرایش بخشی از نقشه طراحی شده باشد، می­توان به راحتی این کار را انجام داد. این فیلترها توسط نمایندگی شرکتهای تولیدکننده رادیاتور یا مراکز معتبر سرویس این وسایل فروخته میشود. معمولا شرکتهای تولید کننده، عمر استانداردی برای این شیرها اعلام میکنند که توصیه میشود بعد از پایان این زمان، شیر را تعویض کنید. گاهی اوقات علت هوا گرفتن مکرر شوفاژ به خراب شدن قطعهای در سیستم گرمایشی مربوط میشود و ممکن است اگر به موقع اقدام به تعمیر آن نکنید، مشکلات بزرگتری را فراهم کند. بنابراین رسیدگی به موقع تاسیسات مکانیکی ساختمان در مدت زمان مشخص، اهمیتی ویژه دارد. از معایب رادیاتورهای پرهای میتوان به احتیاج به فضای بیشتر برای تولید گرمای یکسان، احتمال شکستگی پرهها در حین نصب، مصرف انرژی بیشتر و سیاهکردن دیوارهایی که رادیاتور بر روی آن نصب میشود، سختی نصب و عدم هماهنگی آلومینیوم با مس پکیج، نیاز به هواگیری مرتب و گران بودن اشاره کرد. سیستم لوله کشی ساختمان با توجه به نوع کاربری، مقدار مصرف احتمالی و فشار، طراحی و توسط نیروهای متخصص اجرا می شود. این پکیج در 6 جلسه (مجموعا 18 ساعت) و به صورت ویدئویی است.

نکته بعدی اینکه در سیستم پکیج دیواری بر خلاف آبگرمکن دیواری برای گرم شدن آب مصرفی نیاز است که کلی قطعات مختلف شروع به کار کنند تا یک لحظه آب گرم شود . به عنوان مثال یکی از نکاتی که در نقشهکشی ساختمان مشخص میشود این است که در هر نقشهای علاوه بر قرارگیری محل پریز برای وسایل برقی اصلی ساختمان، پریز و کلیدهای دیگری نیز در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند برای لوازم ضروری دیگر استفاده نمایند. استفاده از شوفاژ برقی نیازی به لوله کشی نداشته بنابراین بسیاری از هزینه های مصرفی را کاهش می دهد. طراحی تاسیسات ساختمان امری مهم و غیر قابل چشم پوشی است که با پیدایش معماری سبز و ساختمان های پایدار اهمیت آن نیز دوچندان شده است. جنس رادیاتور ها نیز می تواند از انواع فولاد، چدن و آلمینیوم باشد. روتورهای که کار اصلی چرخش را انجام میدهند، از جنس فولاد هستند و یک قسمت رزوهای (چرخ دنده) و یک قسمت استوانهای دارند. تیپ شخصیتی افرادی که به شغل برقکار مشغول هستند غالبا اشخاصی پر انرژی ، باهوش، هوشیار،دارای اطلاعات فنی خوب، مهارت خاص در حل مسئله جدید و چالش بر انگیز دارند و به خوبی می توانند با ابزار های مختلف کار کنند.این افراد مهارت تحلیل فراوانی دارند و می توانندمسائل مختلف را حل و فصل کنند.

متاسفانه در بازار ایران، برخی سودجویان و کلاهبرداران اقدام به تهیه نوع کالای عجیب، به نام درز مخفی نموده اند. برخی از پمپ ها اتوماتیک خودشان هواگیری را انجام می دهند و تنها پمپ آب نوع جت نیاز به هواگیری دارد. قیمت پمپ آب نیز مانند هر چیز دیگری به عوامل خاصی بستگی دارد. انواع پمپ را میتوان با توجه به شیوه جابهجایی، به پمپها جابجایی مثبت، پمپ های سانتریفیوژ (جابجایی غیر مثبت)، پمپهای ایمپالس، پمپهای سرعت، پمپهای جاذبه، پمپهای بخار و پمپهای بدون دریچه طبقهبندی کرد. به طور عمده پمپ بشقابی و محیطی در دسته پمپ آب کوچک طبقه بندی می شوند، و دارای ابعاد کوچک و قابل حمل می باشند. برای سیم کشی یک ساختمان نیاز به نقشه برق داریم. در قوانین ملی ساختمان به صورت مفصل و مبتنی بر فرمول های مهندسی در رابطه اینکه سطح بازه سیم ها در هر جا چقدر می بایست باشد، هر فیوز چه ظرفیتی دارااست یا این که مسافت سیم ها و گنجایش باکس های تقسیم و اتصال چقدر بایستی باشد و اکثری مورد ها دیگر گفت و گو شدهاست.

شما باید قبل از هر کار متوجه شوید که مشکل از سیستم مرکزی است یا لولههای مربوط به شوفاژ؟ لولهها را بررسی کنید که جایی دچار نشتی نشده باشد و از سالم بودن پیچ و اتصالات همه قسمتها مطمئن شوید. پیش از آنکه به آموزش نحوه برق کشی ساختمان بپردازیم بگذارید ابتدا بازار کار این شغل و آینده آن را بررسی کنیم. یکی از اولین و مهمترین مشکلات وجود هوا در رادیاتورها، سرد شدن آنها در یک قسمت و درست گرم نبودن رادیاتورها است به طوری که هر چقدر که آن را زیاد کنید، باز هم خانه به خوبی گرم نمیشود. یک شیر سوپاپدار، با سنجش دمای محیط و مقایسهی آن با دمای تنظیم شده، دمای رادیاتور را کم یا زیاد میکند. یکی دیگر از مشکلات رایج وجود هوا در رادیاتورها واکنش اکسیژن موجود در هوای داخل لولهها با قطعات آهنی است که زمینه خوردگی و از بین رفتن و همچنین زنگزدگی قطعات را فراهم میکند. رادیاتورها انواع بسیار متنوعی دارند، از جمله آنها میتوان به رادیاتورهای آلومینیومی، فولادی پره ای و فولادی پنلی اشاره کرد.

طبیعتا نوع لوله و جنسی که لوله از آن تهیه شده است، در تعیین قیمت لوله کشی گاز بسیار موثر است. اما برای داشتن یک گرمای مطلوب در یک اتاق اندازهی رادیاتور باید چقدر باشد و چه عواملی در انتخاب اندازه رادیاتور موثر هستند؟ در جدول زیر نحوه انتخاب پمپ آب برای ساختمان ۵ طبقه بیان شده است. برای استفاده از آب مخزن در سراسر خانه ، پمپ مخزن آب (که به آن پمپ فشار نیز گفته می شود) مورد نیاز است. لوله های داخل رادیاتور که نگهدارنده آب گرم هستند ، گرما را به فضای اطراف خود انتقال می دهند که این موضوع موجب می شود دمای لوله ها کاهش یابد . تجهیزات استخر در مدل های مختلفی تولید شده و می تواند کارایی بسیار زیادی را در اختیار شما قرار دهد. در این پروژه نمونه به محاسبه و طراحی استخر مربوط به یک مجموعه ورزشی (شامل استخر، سونا و جکوزی)، واقع در شهر تهران پرداخته شده است. بخش دیگر مبحث طراحی تاسیسات ساختمان مربوط می شود به طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان به طور کلی شامل: تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، تاسیسات مربوط به فاضلاب و آب، تاسیسات استخر و سونا و جکوزی، تاسیسات آتشنشانی و اطفائ حریق و..

مدارهایی که زیر ککف تعبیه می شوند ، تنها با استفاده از لوله های فولادی یا پلاستیکی صلب اجرا می شوند. پریز تلفن تعبیه شده انتقال می دهیم. مشاهده می کنید که تمام این پریز ها با لوله برق (خطوط قرمز) به هم متصل شده اند و از نزدیک ترین پریز یک سرخط به جعبه فیوز رفته است. لازم به ذکر است که این واکنش شیمیایی، باعث ایجاد لکههایی معمولا محو و بسیار نزدیک به شوفاژ میشود. همین مسئله باعث میشود این آلودگیها به صورت لکههای سیاه در نزدیک شوفاژ به زمین و وسایل بچسبند. باتوجه به آغاز فصل سرما و روشن شدن شوفاژها در اغلب نقاط کشور، کم کم باید شاهد سیاه شدن دیوارها، کف و حتی پردهها و فرشهای نزدیک به شوفاژها باشیم. اگر فکر میکنید نمیتوانید این کار را بدون دردسر و تحمیل هزینهی اضافه به خودتان انجام دهید، از یک متخصص بخواهید نگاهی به شوفاژ شما بیندازد.

روکش پلاستیکی محافظ این محصول جز محافظت از فنر، موجب عبور آسان آن از داخل لولههای برق نیز میشود. این آلودگی به راحتی با یک دستمال خیس برطرف میشود. لازم به ذکر است که مجموعه ضوابط و مقررات ایمنی آتش نشانی در بخش های ضوابط ایمنی تاسیسات مکانیکی و ضوابط ایمنی تاسیسات الکتریکی گردآوری شده است. تاسیسات گارسانی ساختمان ها به دلایل مختلفی از جمله خوردگی، فرسودگی، تغییرات، تعمیرات ساختمانی و تخریب، دچار نقص شده و باعث وقوع حوادثی مانند گازگرفتگی، ایجاد حریق و انفچار آلودگی محیط زیست و مسمومیت های ناشی از آن شده و ایمنی ساکنین را به مخاطره اندازد. جوش آوردن و کم شدن آب رادیاتور می تواند دلایل زیادی داشته باشد که اگر در این رابطه اطلاعاتی نداشته باشید میتواند خطرساز شده و باعث سوختن واشر سرسیلندر شود که کوچکترین خطر ممکن است. همان دلایل ذکر شده در بالا را برای علت گرم نشدن شوفاژ موتور خانه نیز دنبال کنید. این روش برای لوله کشی گاز آشپزخانه و لوله کشی گاز زیر زمین نیز مناسب است، چرا که در صورت آسیب در این روش امکان ترمیم به راحتی وجود دارد. در ساختمانهایی که تعداد پنجره بیشتر است، هدر رفت انرژی در آنها افزایش مییابد.

از ویژگیهای دیگر این محصولات میتوان به قابلیت تعمیر و یا تعویض و اضافه کردن پره به آنها اشاره سایت bpomp کرد. این فیلترها جنسی شبیه به نمد دارند و بین رادیاتور و دیوار یا کف نصب میشوند. برای اینکه به علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ به طور جدی پی ببرید، باید حتماً از سایر طبقات نیز بپرسید که آیا آنها هم چنین مشکلی دارند یا خیر. مصرف کنندگان لوازم: حفاظت و استفاده از شبکه لوله کشی گاز بناها باید براساس مقررات ملی ساختمان صورت گیرد که این کار برعهده مالک یا نماینده وی می باشد. دربرخی موارد در سرویس های بهداشتی نیز مورد مصرف قرار گرفته و حتی می توان از آن بعنوان حوله خشک کن استفاده نمود. لوله های خرطومی پلاستیکی شبیه لوله های خرطومی می باشد.

در این مطلب علت سیاه شدن پشت شوفاژ را بررسی میکنیم و راهکارهایی برای جلوگیری از سیاهی شوفاژ ارائه میکنیم. هرچند کشیدن فویل روی رادیاتور یک راه نسبتا خوب است اما جلوگیری از سیاهی شوفاژ میتواند راه بهتری باشد. دستمزد لوله کشی ساختمانهای ویلایی نیز از 4 میلیون تومان به بالا , بسته به متراژ ویلا میتواند تغییر کند. این شیرها وظیفهای مشابه شیرهای سوپاپدار برعهده دارند اما این وظیفه را به روشی بهتر انجام میدهند. از این وسیله به منظور هدایت بهتر سیگنال ها و امواج دریافتی از آنتن و کاهش نویز در سیستم آنتن مرکزی استفاده می شود.

در واقع این ذرات مثل زمانی که یک شانه را به موی خود میکشید و آن را نزدیک جسم پلاستیکی میگیرید و آن را جذب میکنید، بار الکتریکی میگیرند و با عبور از کنار یکدیگر یا پرههای شوفاژ، بهم میچسبند. این شیرها به دلیل سیستم کارکرد ثابتی که دارند کمتر مورد استفاده قرار میگیرند و به همین دلیل کمتر سراغ آنها میرویم و ناشناخته هستند. شیر پایین رادیاتور هم ممکن است قابل تعمیر باشد اما عمر شیر تعمیر شده بسیار کوتاه خواهد بود و شما کمی بعد از انجام تعمیر، دوباره مجبور میشوید سراغ رادیاتور بروید. قبل از اینکه سراغ پرسش اصلی برویم باید بدانیم در یک سیستم استاندارد رادیاتور چند مدل شیر با چه کارکردهایی وجود دارند. که درادامه به استاندارد نصب انواع پکیج هم خواهیم پرداخت. نوع برند پکیج نیز از مهمترین عوامل است.

بد نیست اگر از موتورخانهی مرکزی استفاده میکنید، بعد از تعویض این شیر سری به همسایهها بزنید و از آنها بخواهید رادیاتورهای خود را چک کنند. به گزارش خبرنگار مهر، کاربران فضای مجازی صبح امروز از اختلال در اینترنت داخلی و بین الملل اپراتورهای ثابت و همراه خبر داده اند. اگر همه مراحل را درست انجام داده باشید، بعد از گذشت زمان استاندارد، رادیاتور شما مثل قبل گرم خواهد شد. نصب رادیاتور شوفاژدیواری ابتدا باید پایه با استفاده از بست روی دیوار قرار داده شود. که باید روی کلیک نمایید. افرادی که از پرههای آلومینیومی استفاده میکنند، به یاد داشته باشند که احتمالاً علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ آنها به خاطر واکنش آلومینیوم با کویلهای مسی و آب است که سبب آزادسازی گاز هیدروژن میگردد و باید حتماً از داخل لولهها خارج شود. اما در کل با افزایش ارتفاع بنا هوای داخل سردتر شده و نیاز به افزایش پرههای بیشتر است. برخلاف تصور عمومی، این دوده ربطی به سوخت داخل موتورخانه ندارد. اساسا دود حاصل از سوخت موتورخانه ارتباطی با فضای داخل منزل پیدا نمیکند. اگر شما روی زمین یا دیوار خود با فاصله از شوفاژ لکهای سیاه مشاهده کردید یا لکه سیاهی مشاهده کردید که جرم زیادی داشت به احتمالا فراوان این لکه ارتباطی با شوفاژ ندارد.

باعث گرفتگی لوله های فاضلاب شهری نشود. البته این مسئله فقط در صورتی محتمل است که شیر شما عمر کمی داشته باشد در غیر اینصورت، بعید است با رفع گرفتگی بتوانید شیر را دوباره به کار بگیرید. تفاوتی ندارد که شوفاژ شما پرهای باشد یا نه و حتی تفاوتی نمیکند شما چطور شوفاژ خود را سرویس و نگهداری میکنید؛ اگر برای رفع دوده شوفاژ فکری نکنید، این مشکل همواره، همراه شما خواهد بود. فراموش نکنید اگر رادیاتورهای شما به طور مکرر نیاز به هواگیری دارد، حتماً مشکلی در یک قسمت سیستم گرمایشی شما به وجود آمده که باید هر چه سریعتر توسط یک فرد متخصص بررسی و رفع شود. اگر برای مدتی طولانی علت هوا گرفتن مداوم رادیاتور پکیج بررسی نشود، هوا در کل رادیاتور انباشته میشود و رادیاتور شما به طور کلی سرد میشود و دیگر نمیتوان با لمس کردن آن نقاط داغ و سرد را در آن پیدا کنید. که به مقدار آبی که در یک زمان مشخص از یک نقطه مشخص از لوله و دیگر اتصالات مخزن آب در واحد زمان عبور میکند، گفته میشود.