انواع تحلیل در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟-اینانس | حسینی فایننس

البته تحلیل تکنیکال را نباید یک پیش‌بینی قطعی و دقیق دانست و بیشتر شبیه به پیش‌بینی هواشناسی است که شما را برای وضعیت‌های آب‌وهوایی احتمالی در آینده آماده می‌کند. از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال، بازاری پر نوسان است، شما نیاز به استراتژی دارید که در این بازار پر تلاطم نحوه تریدینگ و معاملات شما را هدایت کند. بسیاری از تریدرها از تحلیل تکنیکال برای ساخت استراتژی خود کمک می‌گیرند. این نوع از تحلیل، با نگاه به گذشته حرکت قیمت‌ها به شما کمک می‌کند تا حرکت قیمت‌ها در آینده را پیش بینی کنید. در تحلیل فاندامنتال (بنیادی) تحلیلگر به بررسی و تحلیل شرایط یک پروژه یا شرکت از جنبه‌های مختلف مانند اهداف، تیم و نقشه راه می‌پردازد و اخبار و رویدادهای مهم آن را دنبال می‌کند.

سرفصل های دوره جامع ارزهای دیجیتال

آینده قابل پیش بینی نیست، اما با توجه به پیشرفت حوزه دیجیتال، اقتصاد دیجیتال می تواند جایگزین اقتصاد کلاسیک شود. اکنون زمان مناسبی برای ورود به دنیای نامحدود ارز های دیجیتال است که در این زمانه از پیشرفت عقب نمانید. دوست عزیز تحلیل های ارائه شده در ایرانیکارت، به ساده ترین صورت بیان می شوند.

کانال تحلیل و ستاپ های معاملاتی

به همین دلیل معمولا سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری های کوتاه مدت و پیش بینی کوتاه مدت قیمت ارزهای دیجیتال رو با هدف نوسان گیری در این بازار دارن از این نوع تحلیل برای بررسی عملکرد اون در آینده استفاده نمی کنند. در تحلیل بنیادی یه سرمایه گذار به بررسی همه عوامل تاثیرگذار به متغیر می پردازه و با توجه به اون در مورد روند آینده اون تصمیم گیری می کنه. بعضی از تریدرها، خصوصاً تریدرهای پرایس اکشن و روزانه معقتد هستند که تحلیل تکنیکال تنها چیزی است که برای پیش بینی قیمت و تحلیل بازار در آینده باید به آن توجه کرد. در معاملات کوتاه مدت و ساعتی شاید تحلیل فاندامنتال چندان به کار نیاید. اما در هر صورت، نمی‌توان نقش فاندامنتال را به طور کامل زیر سؤال برد. گاهی اوقات یک خبر چند خطی در بازار ارزهای دیجیتال مهمتر از هزاران تحلیل پیچیده تکنیکال است.

مارکت کپ (Market Cap) یا ارزش بازار چیست؟

دامنه نوسان در بازار ارز دیجیتال هیچ محدودیتی ندارد که این موضوع ریسک و خطر فعالیت در آن را بالا می‌برد. به صورت کلی در بازار ارز دیجیتال می‌توان از همه انواع تحلیل‌ها در کنار هم استفاده کرد چرا که ارزهای دیجیتال غیر متمرکز هستند و وضعیت سیاسی یک کشور تاثیر خاصی در آن ندارد. تجزیه و تحلیل تکنیکال یکی از روش‌های محبوب برای پیش بینی قیمت در آینده نزدیک است. تحلیل تکنیکال به ایجاد دیدگاهی در مورد شرایط بازار کمک می‌کند که بر دارایی تأثیر می‌گذارد و آن را به ابزاری حیاتی برای معامله گران و سرمایه گذاران تبدیل می‌کند.

  • در حال حاضر ارز دیجیتال فانتوم روی یک ناحیه حمایتی قدیمی قرار داریم که یکبار در جولای 2021 مانع کاهش بیشتر قیمت شده است.
  • به این معنا که نمی تواند حرکتی را پیش بینی کند که به تحلیل زمینه اساسی نیاز دارد.
  • هرچقدر هم درست تحلیل بشه ممکنه یه اتفاق یا یه خبر هنه چیز را متفاوت کنه.
  • شکل شمع بستگی به رابطه بین قیمت‌های آغاز دوره ، بالاترین قیمت دوره ، پایین‌ترین قیمت دوره و قیمت پایان یا بسته شدن دوره دارد.
  • تورم و مشکلات اقتصادی آرژانتین باعث ایجاد روند ثابتی از معاملات همتابه‌همتا بیت کوین در این کشور از سال ۲۰۱۹ شده است.
نوسانگر مهیب حاصل تفریق «میانگین متحرک ساده» یا SMA با دوره 34 و «میانگین متحرک ساده» با دوره 5 است. هدف ما، ارائه بهترین و به‌روزترین مقالات در زمینه ارزهای دیجیتال و افزایش آگاهی مردم در حوزه فناوری بلاکچین است و در راستای این هدف با تیم متخصص و جوان خود به صورت شبانه روزی سعی در ارائه خدمات داریم. برای افرادی که قصد دارند با ترید و یا ماینینگ ارزهای دیجیتال، آینده خود و فرزندانشان را بهبود بخشند. اگر در بازار کریپتو تازه کار یا حتی یک معامله‌گر باتجربه هستید، ابزارهای ترسیم نمودار می‌توانند در توسعه استراتژی‌های معاملاتی فنی شما بسیار مفید باشند. راه‌حل‌های نموداری مختلفی در بازار وجود دارد، اما این ۲ راه‌حل بهترین راه‌حل‌هایی بودند که از نظر مجموعه ویژگی‌ها، سهولت استفاده و یکپارچه‌سازی مبادلات می‌توانستیم پیدا کنیم. این شاخص سطوح حمایت و مقاومت بالقوه را برای عملکرد قیمت دارایی پیش بینی می‌کند.

انواع تحلیل در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟-اینانس | حسینی فایننس